افتادن فرمانده انتظامی سرهنگ زبیدی هماهنگی

افتادن: فرمانده انتظامی سرهنگ زبیدی هماهنگی شناسایی دستگیری اخبار حوادث کلاشینکف قتل

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی وظیفه دولت‌های خارجی تسهیل رسیدن به راه‌حل‌های سیاسی است / ظریف

وزیر امور خارجه تاکید کرد: وظیفه دولت‌های خارجی و کشورهای دیگر این است که رسیدن به این راه‌حل را تسهیل کنند نه اینکه جهت مردم سوریه تصمیم‌گیری کرده، پیش‌‌‌نویس

وظیفه دولت‌های خارجی تسهیل رسیدن به راه‌حل‌های سیاسی است / ظریف

ظریف: وظیفه دولت های خارجی تسهیل رسیدن به راه حل های سیاسی است

عبارات مهم : خارجی

وزیر امور خارجه تاکید کرد: وظیفه دولت های خارجی و کشورهای دیگر این است که رسیدن به این راه حل را تسهیل کنند نه اینکه جهت مردم سوریه تصمیم گیری کرده، پیش نویس بدهند یا قانون اساسی یا گروه های مذاکره کننده را تعیین کنند. اینها وظیفه مردم سوریه است.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف در بدو ورود به فرودگاه آنکارا در جمع خبرنگاران گفت: بعد از نشست سوچی که با هماهنگی بین سه مدیر جمهور (ایران، روسیه و ترکیه) صورت گرفت، مهمترین اجلاس بین گروه های متفاوت سوری در سوچی برگزار شد که حرکت بسیار مهمی بود.

وظیفه دولت‌های خارجی تسهیل رسیدن به راه‌حل‌های سیاسی است / ظریف

درگیری ها را در سوریه کم کردن کاهش داده ایم/ نقش تروریست ها کم شده است است

وی با بیان اینکه در سال گذشته از طریق روند آستانه توانستیم درگیری ها را در سوریه کم کردن دهیم، اظهار داشت: مورد نیاز است این روند به روند سیاسی تبدیل شود و سوچی شروع روند سیاسی در سوریه بود که امیدواریم با دقت و درایت، کاری که با تلاش بسیار به نتیجه رسیده بتواند پیگیری شود و یکی از دلایل نشست فردای روسای جمهوری سه کشور جهت اطمینان از همین نشانه است.

این دیپلمات عالی رتبه کشورمان با اشاره به تحولات صورت گرفته اخیر در سوریه تصریح کرد: یکی از تحولات، کم شدن نقش تروریست ها هست. در این مدت قسمت های مهمی از خاک سوریه مخصوصا مناطق نزدیک به پایتخت از تروریست ها پاکسازی شد و مهم این است که این کار با خسارات کم انسانی ان شاءالله تمام شود و کمترین خسارت انسانی به مردم سوریه وارد شود ولی اهمیت کم شدن حضور تروریست ها در این قسمت مهم از سوریه قابل توجه است.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: وظیفه دولت‌های خارجی و کشورهای دیگر این است که رسیدن به این راه‌حل را تسهیل کنند نه اینکه جهت مردم سوریه تصمیم‌گیری کرده، پیش‌‌‌نویس

حضور آمریکا در منطقه شکاف های قومیتی در سوریه را گسترش داده است

ظریف با بیان اینکه تحول منفی که از اجلاس قبلی سوچی اتفاق افتاده، نحوه حضور آمریکا در منطقه است که باعث شده است شکاف های قومیتی در داخل سوریه و همینطور تاثیراتش بر منطقه گسترش یابد، خاطرنشان کرد: سیاست های بسیار کوته بینانه ای که دولت کنونی آمریکا در سوریه دنبال کرده، خطرات جدی را جهت آینده منطقه و سوریه داشته است.

وی افزود: البته تجاوزات رژیم صهیونیستی ادامه یافته، ولی نسبت به گذشته شاهد بودیم که افسانه آسیب ناپذیری رژیم صهیونیستی با قاومت مردم سوریه شکسته است.

وظیفه دولت‌های خارجی تسهیل رسیدن به راه‌حل‌های سیاسی است / ظریف

باید حاکمیت مرکزی سوریه را جهت مقابله با شکاف ها حمایت کرد

وزیر امور خارجه با بیان اشاره به تحولات عفرین ابراز داشت: تحولاتی که در عفرین اتفاق افتاده، باز هم از این جهت مهم است که ما باید کماکان تأکید کنیم که هیچ توجیهی جهت نقض حاکمیت و تمامیت ارضی قابل قبول نیست. اگرچه ما متوجه شدیم که حرکت های آمریکا و نحوه سوءاستفاده این کشور از شکاف های قومیتی در داخل سوریه جهت بسیاری دلواپس کننده بوده، ولی عالی ترین روش جهت مقابله با این حرکت ها، تقویت حاکمیت مرکزی سوریه و حمایت از این حاکمیت هست، جهت اینکه بتواند اراضی کشور را در اختیار داشته باشد و مانع از چنین شکاف های قومیتی شود.

ظریف افزود: در طول این مدت تحولات مثبت و منفی در سوریه داشته ایم و مورد نیاز است در جلسه فردا بین وزرای خارجه و جلسه امروز که بین کارشناسان ارشد است و جلسه مهم با حضور سه مدیر جمهور این موارد بررسی شود.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: وظیفه دولت‌های خارجی و کشورهای دیگر این است که رسیدن به این راه‌حل را تسهیل کنند نه اینکه جهت مردم سوریه تصمیم‌گیری کرده، پیش‌‌‌نویس

سوچی تنها روندی بوده که از مقداری تنش ها را در سوریه کم کردن داده است

وی با بیان اینکه مهمترین توصیه تأکید بر تمامیت ارضی، حاکمیت ملی و احترام به سیادت دولت سوریه و تمامی اراضی سوریه و همینطور تعهد یکسان سه کشور جهت پیگیری روند سیاسی و روند انسانی در سراسر خاک سوریه هست، بیان کرد: امیدواریم این نشست بتواند روندی را که در سوچی شروع شد و توفیقات قابل توجهی را داشت و قبل از آن در آستانه شروع شد را با جدیت دنبال کند.

وظیفه دولت‌های خارجی تسهیل رسیدن به راه‌حل‌های سیاسی است / ظریف

رئیس دستگاه دیپلماسی راجع به کارشکنی ها غربی ها و تاثیر آن بر این روند یادآور شد: متاسفانه شاهد بودیم از ابتدای این روند آستانه خیلی رغبت زیادی جهت حمایت از این حرکت وجود نداشته و حتی کارشکنی وجود داشته است ولی شاهدیم در طول شش، هفت سال گذشته که از این بحران بسیار خطرناک در سوریه با حمایت خارجی ها از تروریست ها گذشته، تنها ابتکاری که توانسته موفق شود و مقداری از تنش ها را کم کردن دهد، همین ابتکار آستانه بوده و حرکت سوچی نیز به همین جهت ارزیابی می شود.

وظیفه دولت های خارجی تسهیل رسیدن به راه حل های سیاسی است

ظریف با بیان اینکه توصیه مهم این است که همه باید بپذیریم اولا مسئله سوریه باید از طریق را ه حل سیاسی حل و فصل شود و ثانیا باید بپذیریم که این راه حل سیاسی را مردم سوریه باید ایجاد کنند، عنوان کرد: وظیفه دولت های خارجی و کشورهای دیگر این است که رسیدن به این راه حل را تسهیل کنند نه اینکه جهت مردم سوریه تصمیم گیری کرده، پیش نویس بدهند یا قانون اساسی یا گروه های مذاکره کننده را تعیین کنند. اینها وظیفه مردم سوریه است.

وی اضافه کرد: نباید گروه های خارجی و کشورهای خارجی مخصوصا کشورهای غربی که خودشان را در بسیاری از مواقع قیم بقیه مردم دنیا می دانند این حق را به خودشان بدهند روندی که با تلاش فراوان به نتیجه رسیده را بخواهند با دخالت هایی که در این مرحله می خواهند صورت دهند از مسیر واقعی خود که اجازه به مردم سوریه جهت رسیدن به راه حل هست، منحرف کنند.

واژه های کلیدی: خارجی | سوریه | سیاسی | تروریست ها | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz